OrientCentrum HK
 
Pobyty
Úvod » Pobyty » Ohlédnutí za jadranským pobytem 06/2007 Chorvatsko, Mala Luka, Villa Fis

Ohlédnutí za jadranským pobytem 06/2007 Chorvatsko, Mala Luka, Villa Fis

30.06.2007

Bylo nebylo…. J Sobotního rána 23.6.2007 dorazila početná „taneční expedice Chorvatsko 2007“ do malebného městečka Mala Luka nedaleko Omiše. Cílem expedice bylo objevování a prozkoumávání tanečního souznění až extáze a pohodička u vody i sklenky dobrého chorvatského vínečka. Díky každodennímu usilovnému bádání, bylo odhaleno tajemství tanců orientálních, cikánských, folklorních i afrických. Dosažené úspěchy byly vždy dostatečně oslaveny při společných přátelských večerech na terase J. Důležitým článkem expedice byli i naši milí a vynikající bubeníci Tomáš a Filip, kteří nás doprovázeli na bubny africké i arabské.

Ale nejen tancem živ je člověk! J Na zajímavých výletech jsme měli možnost poznat přírodní i historické krásy Jadranu. Za vzpomínku jistě stojí: výlet do pirátského městečka Omiš, lodní výlet na ostrov Brač a setkání se žralokem (malinkým J), rafting po řece Cetině či výlet člunem podél pobřeží.

Závěrečným úkolem členů expedice bylo překonat nástrahy nejtěžší - v podobě společenského klání zdolat několik soutěžních disciplín. Všichni bojovali statečně a směle, do posledního dechu. Vrcholem večera bylo získání ocenění nejvyššího – titul Miss Fis (Missák Fisák) J. Svou originální a svéráznou pohybovou kreací jej po udatném boji v  nelítostné konkurenci získal bubeník Filip. Závěrem lze říci, že expedice byla úspěšná a stanovený cíl byl na 105 % splněn J. Všichni členové přežili až do konce, tanečně se zdokonalili, navázali nová přátelství a s úsměvem na tváří a hlavou plnou zážitků se navrátili do svých domovů. Děkujeme tímto všem zúčastněným za příjemně strávené společné chvíle a těšíme se na další přímořskou tančenou v roce 2008!

Alsia a Núr

Fotografie